مدیریت ارتباط با مشتری ؛ CRM

نرم افزار CRM

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

Customer relationship management

هدف CRM

ایده اصلی CRM، کمک به شرکت های تجاری برای استفاده حداکثری از منابع انسانی و تکنولوژی خود در افزایش و مدیریت کردن مشتریان، رقبا و بازار است. اگر سازمانی توانست به این مهم دست یابد آنگاه:

به مدیران ارشد در تصمیم‌گیری‌های کلان شرکت کمک می کند.

مشتری مداری را در سازمان رونق می دهد.

فرصت‏‌هاي بازاريابي و فروش افزايش می‌یابد.

کارمندان فروش را در عقد سریع تر قراردادهای فروش یاری دهد.

فرایندهای فروش و بازاریابی را تسهیل کند.

مشتریان جدیدی برای خود پیدا کند.

پاسخگويي سريع‌تری به درخواست‏‌هاي مشتريان داشته باشد.

توسعه خدمات و محصولات جاري شرکت سریع‌تر انجام ‌می‌شود.

هزينه‏‌هاي تبليغاتي را کاهش دهد.

مدیریت ارتباط با مشتری ؛ CRM

مدیریت اطلاعات و روابط با مشتری

با توجه به نوسانات شدید تقاضا و افزایش رقابت در بازارها، بسیاری از سازمان‌ها سعي دارند تا راهبردي را خلق كنند كه تمام اجزاي يك سازمان را يكپارچه كرده، اطلاعات را در بين تمام كاربران به اشتراك بگذارد و مانع از تكرار بيهوده كارها شود. این اطلاعات در زمان لازم در اختيار افرادي كه به آن نياز دارند قرار مي گيرد، يعني همه كاركنان و همه چيز به يكديگر مرتبط و متصل هستند و خروج يك نفر از سازمان باعث از هم پاشيدن هيچ چيز در سازمان نخواهد شد. CRM تنها يك ابزار نرم افزاري نيست كه باعث شود كارتان را بهتر انجام دهيد، ‌CRM فلسفه‌اي است كه سعي دارد راهبردي در همین راستا خلق كند.

بخش های اصلی نرم افزار CRM

بخش بازاریابی :

فراهم کننده اطلاعاتی در خصوص رقبا، گرایش بازار و متغیر های کلان محیطی است.

بخش مدیریت فروش :

برخی از فرایند های فروش و مدیریت فروش شرکت را خودکار می کند .این بخش به جمع آوری و دنبال کردن اطلاعات مربوط به عادات خرید، سلیقه و جمعیت شناسی مشتریان و کارایی کارکنان بخش فروش می پردازد.

بخش خدمات مشتری :

مامور خودکار سازی برخی خدمات از قبیل درخواست اطلاعات، شکایات، محصولات مرجوعی و … است.

امکانات نرم افزارهای CRM

فرآیند فروش و خدمات به مشتریان :

در این فرایند تمامی مراحل ارتباط با مشتری، از مرحله بازاریابی و فروش تا خدمات پس از فروش و دریافت بازخورد از مشتری، به یک فرد یا گروه(دپارتمان فروش سازمان) سپرده می شود، البته به نحوی که سایر بخش های سازمان مثل واحد خدمات پس از فروش بتوانند، سابقه هر یک از مشتریان را بدون مراجعه به این فرد یا گروه در اختیار داشته باشند. بخش عملیاتی CRM به طور معمول، شامل سه حوزه عمومی کسب و کار می شود که عبارتند از :

– خودکار سازی عملیات بخش فروش یا SFA

– پشتیبانی و خدمت به مشتری یا CSS

– خودکارسازی عملیات بازاریابی یا EMA

تحلیل داده های حاصل از فرآیند فروش و خدمات :

ابزارها و روش هایی به کار می رود که اطلاعات به دست آمده از CRM عملیاتی را تجزیه و تحلیل کرده و نتایج آن را برای مدیریت عملکرد تجاری آماده می کند. در واقع بخش عملیاتی و تحلیلی نرم افزار در یک تعامل دو طرفه هستند؛ یعنی داده‌های بخش عملیاتی در اختیار بخش تحلیل قرار می گیرد؛ پس از تحلیل داده ها، نتایج به دست آمده تاثیر مستقیمی بر بخش عملیات خواهد داشت. به کمک تحلیل‌های این بخش، مشتریان دسته بندی شده و امکان تمرکز سازمان بر روی بخش خاصی از مشتریان فراهم می شود.

فرآیند ارتباط مستمر با مشتری و حفظ وی :

در این فرایند، مشتری برای برقراری ارتباط با سازمان، از آسان ترین روش ممکن مانند تلفن، تلفن همراه، فکس، اینترنت و سایر روش‌های مورد نظر خود استفاده می کند. نرم افزار با مدیریت کردن نحوه ارتباط با مشتری که روش آن از سوی مشتری انتخاب می شود بیشتر فرایندها (از جمع آوری داده ‌ها تا پردازش و ارجاع مشتری)، در کمترین زمان ممکن به مسئول مربوطه می رسد، باعث مراجعه مجدد مشتری و ادامه ارتباط با شرکت می شود.

درباره ما :

شرکت شبکه پرداز تندیس آریا با به کارگیری کارشناسان مجری در حوزه ارتباطات داده ، فعالیت خود را در زمینه مشاوره ، طراحی ، اجرا ، نظارت و نگهداری انواع شبکه های کامپیوتری و مخابراتی متمرکز نموده و پرسنلی را به خدمت گرفته است که با اجرای پروژه های معتبر و ارائه راه حل های مفید در بهبود سرعت و امنیت شبکه های مشتریان، افتخار انجام پروژه های بزرگی را در کارنامه خود دارند.